środa, 11 lipca 2012 14:03

XXIII OGÓLNOPOLSKI KOLONIJNO – WYPOCZYNKOWY TURNIEJ SZACHOWY RUDNIK NAD SANEM 2012 - zakończenie

Zakończenie XXIII Ogólnopolskiego Kolonijno-Wypoczynkowego Turnieju Szachowego Rudnik nad Sanem 2012

 

 

 

 

XXIII OGÓLNOPOLSKI

KOLONIJNO – WYPOCZYNKOWY TURNIEJ SZACHOWY

RUDNIK NAD SANEM 2012

pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego

Mirosława Karapyty

 

W Turnieju wzięło udział 131 zawodniczek i zawodników z 23 klubów, w tym 109 to dzieci i młodzież. Jest to impreza o charakterze rekreacyjno wypoczynkowym.
Turniej odbywał się na hali sportowej MOSiR-u w Rudniku nad Sanem. Imprezy sportowe rozgrywane były na obiekcie MOSiR-u. W czasie Turnieju zorganizowano szereg imprez towarzyszących:

-błyskawiczny turniej szachowy

-turniej piłki nożnej

-turniej piłki koszykowej

-turniej piłki plażowej

-turniej tenisa stołowego

-turniej tenisa ziemnego

-wspólne ognisko

-wyjazd na basen do Nowej Sarzyny

-wycieczka do Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem

-wycieczka do Młynu – Kaszarni w Rudniku nad Sanem

- konkurs plastyczny

- wybór małej miss turnieju

Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Podział na grupy dokonano w oparciu o posiadany przez zawodników ranking.

Osoby nagrodzone w poszczególnych grupach

Grupa „A”- ranking od 1801

I miejsce - Oleg Kalinin - LKS Pasjonat Dankowice

II miejsce - Aleksander Kaczmarek - KMKSz Victoria Kielce

III miejsce - Tomasz Jaskółka - KKSz TSz Urania Krosno

IV miejsce - Robert Krasiewicz - UKS TSz Zieloni Zielonka

V miejsce - Kamil Gierlski - RzKSz Rzeszów

VI miejsce - Kamil Łopuszański - KKSz TSz Urania Krosno

Najlepsza kobieta - Joanna Święch - LKSz GCKiP Czarna

Grupa „B”- ranking do 1800

I miejsce - Marcin Molenda - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

II miejsce - Michał Bartoszek - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

III miejsce - Łukasz Dudzik - WKS Górnovia Górno

IV miejsce - Maciej Pokarowski - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

V miejsce - Łukasz Jastrzębski - UKS GONIEC Staniątki

VI miejsce - Krzysztof Stachowicz - UKS SP 1 Leżajsk

Najlepsza kobieta - Joanna Burdzy - MKS „Orzeł” Rudnik nad Sanem

 

Grupa „C”

I miejsce - Maciej Żądło - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

II miejsce - Karol Wolczyk - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

III miejsce - Szymon Gaj - RzKSz Rzeszów

IV miejsce - Krystian Piersiak - WKS Górnovia Górno

V miejsce - Jan Maj - TKSz Tarnobrzeg

VI miejsce - Dawid Gwóźdź -  GOK Moszczenica

Najlepsza juniorka - Agnieszka Łuka - RzKSz Rzeszów

 

Grupa „D”

I miejsce - Jakub Stępniowski - UKS SP 1 Leżajsk

II miejsce - Szymon Chlebowicz - RzKSz Rzeszów

III miejsce - Arkadiusz Babiarz -  RzKSz Rzeszów

IV miejsce - Mikołaj Złotek MKS - „Orzeł” Rudnik nad Sanem

V miejsce - Tomasz Szczepanowski - KMKSz Victoria Kielce

VI miejsce - Mateusz Rzeszutek - UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski

Najlepsza juniorka - Agata Słoniewska - UKS TSz Zieloni Zielonka

 

nagroda dla najmłodszej zawodniczki w Turnieju
Magdalena Gaj Przeworsk

nagroda dla najmłodszego zawodnika w Turnieju
Filip Jagiełka Tarnobrzeg

nagroda najstarszego zawodnika Turnieju
Eugeniusz Wroński Rudnik nad Sanem

nagroda dla zawodnika (który najdłuższą drogę przebył na turniej)
Józef Stecyk Stargard Szczeciński

mała miss Turnieju
Oliwia Ryczkowska Nowa Sarzyna

nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym
Szymon Węgrzyn Tomaszów Lubelski

nagroda za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym
Krzysztof Łasocha Tomaszów Lubelski

nagroda za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym
Sandra Matwiej Rzeszów

nagroda za wyróżnienie w konkursie plastycznym
Tobiasz Wilanowski Zielonka

 

Ponadto wszyscy opiekunowie otrzymali koszyki, a uczestnicy konkursu plastycznego kubki powiatu niżańskiego

Organizowane były imprezy towarzyszące sportowe:

-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa stołowego – grupa 18 lat i powyżej
Andrzej Mazurkiewicz Leżajsk
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa stołowego – 15-17 lat
Jakub Mazur Rudnik nad Sanem
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa stołowego – grupa 12-14 lat
Łukasz Włodarczyk Moszczenica
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa stołowego – 11 lat i młodsi
Jan Maj Tarnobrzeg

 

-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju siatkówki plażowej – grupa starsza
Obojętni
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju siatkówki plażowej – grupa młodsza
„ED, EDD, i EDDY”
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju siatkówki plażowej – grupa najmłodsza
„KOKS TEAM”

 

-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju piłki koszykowej – grupa starsza
„JASKÓŁKA i SPÓŁKA”
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju piłki koszykowej – grupa młodsza
HEROSI”
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju piłki koszykowej – grupa najmłodsza
KOMARY”

-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju piłki nożnej – grupa starsza
„DZIADY”
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju piłki nożnej – grupa młodsza
KOKSY RZESZOWSKIE”

 

-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa ziemnego – grupa starsza
Mateusz Mroziński Piotrków Trybunalski
-nagroda za zajęcie I miejsca w turnieju tenisa ziemnego – grupa młodsza
Piotr Łukasiewicz Tomaszów Lubelski

 

PEŁNE WYNIKI NA STRONIE:

Grupa A http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_4585/final_standings&9.html

Grupa B http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_4586/final_standings&9.html

Grupa C http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_4587/final_standings&9.html

Grupa D http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_4588/final_standings&9.html

Nagrody wręczali:

Gabriel Waliłko - Starosta Niżański

Waldemar Grochowski - Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem

Michał Rosół - Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Rudniku nad Sanem

Małgorzata Sztaba - Dyrektor Turnieju, Vice prezes podkarpackiego związku szachowego

Marian Bysiewicz - Sędzia Główny Turnieju Arbiter FIDE, Sekretarz Podkarpackiego Związku Szachowego

Bolesław Ziółkowski - Sędzia klasy państwowej, Trener i opiekun Sekcji Szachowej MKS ORZEŁ Rudnik nad Sanem

Piotr Potocki - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem

 

 

Sponsorzy turnieju:

  1. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta

  2. Starostwo Powiatowe w Nisku

  3. Podkarpacki Związek Szachowy

  4. Urząd Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem

  5. Publiczne Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem

  6. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem

  7. Firma Smak Górno

  8. Restauracja „Orle Gniazdo”

  9. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

  10. Szkolenie kierowców Józef Długosiewicz

  11. Centrum Wikliniarstwa

  12. Młyn-Kaszarnia Leszek Tutka

  13. „PATKAR” Halina i Stanisław Szydełko

  14. Firma „OLKO” Piotr i Celina Olko

  15. „HEJS” Ewa i Jerzy Bigos

  16. Telewizja Kablowa „ DIANA” ze Stalowej Woli

IMG_1451IMG_1456IMG_1458IMG_1465IMG_1466IMG_1470IMG_1471IMG_1472IMG_1473IMG_1475IMG_1480IMG_1483IMG_1488IMG_1491IMG_1493IMG_1499IMG_1500IMG_1503IMG_1507IMG_1508IMG_1512IMG_1514IMG_1523IMG_1525IMG_1526IMG_1527IMG_1529IMG_1530IMG_1531IMG_1533IMG_1537IMG_1538IMG_1542IMG_1545IMG_1546IMG_1548IMG_1550IMG_1551IMG_1555IMG_1556IMG_1562IMG_1563IMG_1565IMG_1567IMG_1569IMG_1575IMG_1581IMG_1583IMG_1587

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 23 lipca 2012 13:45