poniedziałek, 28 listopada 2011 14:21

Joanna Burdzy zwycięża w Górnie, Jakub Mazur pierwszy w Biłgoraju.

Rewelacyjnie  radzą sobie młodzi szachiści Miejskiego Klubu Sportowego "Orzeł" Rudnik. 27 listopada 2011 r. w Górnie rozegrano IV Wojewódzki Turniej Szachowy "Szukamy Talentów". W kategorii dziewcząt do lat 14 Joanna Burdzy zajęła  pierwsze miejsce, a Barbara Trybowska drugie. Anna Trybowska była czwarta.

W kategorii wiekowej do lat 10 chłopców Mikołaj Złotek zajął wysokie piąte miejsce, Radosław Moskal był dziewiąty. W kategorii seniorów dziesiąte miejsce zajął Marek Piecuch, a Tomasz Konior trzynaste. W turnieju wzięło udział 134 zawodników. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.
Organizator zapewnił uczestnikom posiłek i napoje.

W tym samym dniu rozegrano Grand Prix Lubelszczyzny o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraja. W kategorii wiekowej do lat 18 znakomicie zagrał Jakub Mazur zajmując miejsce pierwsze. W kategorii wiekowej do lat 16 Paweł Głuszak zajął miejsce drugie, również miejsce drugie zajął Tomasz Jakub w kategorii wiekowej do lat 10. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy. W turnieju udział brali zawodnicy z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Ukrainy. Wyjazdy na turnieje sponsorowali rodzice.