środa, 28 września 2011 11:51

Wysokie pozycje szachistów MKS "Orzeł"

25 września br. w Janowie Lubelskim rozegrano otwarte Mistrzostwa Powiatu Janowskiego w szachach z udziałem 40 zawodników. Rewelacyjnie zagrali młodzi zawodnicy MKS "Orzeł" Rudnik.

W kategorii wiekowej do lat dziesięciu Mikołaj Złotek zajął pierwsze miejsce, Tomasz Mazur drugie, a Radek Moskal trzecie. Wśród kobiet druga była Anna Trybowska, w kategorii seniorów Andrzej Trybowski zajął miejsce 12-te, a Tomasz Konior 22-gie. Zwycięzcy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy.

W tym samym dniu w Nowej Sarzynie rozpoczęły się Szachowe Mistrzostwa Drużynowe IV ligi Podkarpackiej. W pierwszych spotkaniach drużyna "Orła" zwyciężyła z UKS Leżajsk w stosunku 4:2, zremisowała z Górnovią Górno 3:3 i przegrała z Unią Nowa Sarzyna 2:4. Rewelacyjnie zagrali: Paweł Głuszak, który na drugiej szachownicy uzyskał komplet punktów. Joanna Burdzy na męskiej szachownicy straciła tylko pół punktu. Dzielnie spisała się również Barbara Trybowska uzyskując
2 punkty na szachownicy kobiecej. Wyjazdy na powyższe zawody sponsorowali rodzice.