Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Mapa Gminy i Miasta Rudnik nad Sanemm1280

 

W centrum gminy leży miasto Rudnik nad Sanem, które jest głównym ośrodkiem administracyjnym, handlowym i kulturalnym gminy.

Mieści się tutaj siedziba władz - Urząd Gminy i Miasta, Miejski Ośrodek Kultury z kinem, Centrum Wikliniarstwa oddane do użytku 22 maja 2007 r. z biblioteką,, Przedszkole Miejskie, Przedszkole Niepubliczne "Ochronka" prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Sióstr Służebniczek, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z halą sportową, boiskiem i hotelem na 40 miejsc noclegowych.

Na terenie gminy i miasta funkcjonuje 5 publicznych szkół podstawowych, Gimnazjum Publiczne, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych. Swoją siedzibę mają: Nadleśnictwo Państwowe Rudnik nad Sanem posiadające Kwaterą Myśliwską, Zakład Produkcji Konstrukcji Metalowych "Polimex - Mostostal S.A.", Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg O/Rudnik, Bank Spółdzielczy Stalowa Wola O/Rudnik, Bank PKO BP, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

W gminie działa 14 zakładów rzemieślniczych, 20 hurtowni wikliniarskich, 81 zarejestrowanych rzemieślników prowadzących sprzedaż własnych wyrobów wikliniarskich, 2 restauracje, 3 pizzerie, 9 barów oraz 72 punkty handlowe. Każdego tygodnia, co czwartek, odbywają się słynne na okolicę targi.

Miasto posiada wolne tereny pod budownictwo jednorodzinne i do wykorzystania przemysłowego. Jest dobrze wyposażone w infrastrukturę techniczną.

Mapa gminy z podziałem na osiedla w dużym formacie znajduje się poniżej w załączniku.

Mapa Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem w dużym formacie znajduje się poniżej w załączniku. Została ona wykonana przy pomocy map ze strony © autorzy OpenStreetMap

Ostatnia aktualizacja: piątek, 14 sierpnia 2015 10:19
W górę