piątek, 28 września 2012 10:38

XIX Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza

Napisane przez  Administrator

22 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem odbył się XIX Lekkoatletyczny Memoriał Bronisława Gancarza.

 

 

Urodzony 31 października 1906 roku w Rudniku nad Sanem wybitny polski lekkoatleta, był trzykrotnym mistrzem Polski w maratonie, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Ustanowił rekord Polski w biegach na 20 i 25 km.
W mistrzostwach Polski startował do 1954 roku.
Zapamiętany został nie tylko jako wybitny  sportowiec, ale także jako wielki patriota. Podczas  kampanii wrześniowej walczył w szeregach 3 Pułku Piechoty Legionów w stopniu podporucznika.
W tegorocznym memoriale lekkoatletycznym, udział wzięło ponad stu  zawodników, wśród nich chłopcy i dziewczęta z roczników 1996-2001 i młodszych. Rywalizacja przebiegała na dystansie 600 m, 800 m, 1000 m, 1200 m i 3000 m (bieg memoriałowy).
Rozpoczęcie imprezy poprzedziło złożenie kwiatów i zapalenie znicza na grobie sportowca.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem i Starostwo Powiatowe  w Nisku.

 

1.Rocznik 2002 i młodsze (dziewczęta)dystans 600 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Paulina Gołębiowska

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

2

Kamila Śnios

PSP Przędzel

3

Patrycja Zygmunt

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

4

Magdalena Zygmunt

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

5

Weronika Kłos

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

6

Łucja Sekulska

PSP Bieliny

7

Ewelina Seidler

SP Ulanów

8

Dominika Płachta

PSP Kopki

9

Justyna Gleich

SP Ulanów

10

Klaudia Pająk

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

11

Alina Seltenreich

SP Ulanów

12

Martyna Gut

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

13

Julia Szymczyk

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

 

2.Rocznik 2002 i młodsi (chłopcy)dystans 600 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Dominik Kotuła

PSP Przędzel

2

Dawid Szymonik

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

3

Bartłomiej Kochan

SP Ulanów

4

Kamil Reichert

PSP Kopki

5

Jan Janiec

SOSW Rudnik nad Sanem

6

Norbert Łomotowski

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

7

Michał Dąbal

PSP Bieliny

8

Norbert Skiba

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

9

Grzegorz Zioło

SP Ulanów

10

Grzegorz Szwedo

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

11

Kacper Bednarczyk

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

12

Maciej Łukaszczyk

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

13

Wiktor Fedan

SP Ulanów

14

Mateusz Wolak

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

15

Piotr Ślanda

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

16

Benjamin Sagan

PSP Kopki

17

Przemysław Tofilski

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

18

Sebastian Zygmunt

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

19

Paweł Szyliński

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

20

Patryk Iskra

SOSW Rudnik nad Sanem

 

 

3.Rocznik 2000-2001 (dziewczęta)- dystans 600 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Sandra Olko

SP Ulanów

2

Julia Łyko

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

3

Monika Nowakowska

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

4

Emilia Sudoł

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

5

Dominika Hammer

SP Krzeszów

6

Sandra Tabor

SP Ulanów

7

Monika Pokora

Gimnazjum w Ulanowie

8

Ewa Kurzanowska

SP Krzeszów

9

Sylwia Rękaś

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

10

Łucja Olko

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

11

Karolina Cudziło

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

12

Weronika Jednacz

PSP Kopki

13

Klaudia Szwedo

PSP Przędzel

14

Anna Burda

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

15

Weronika Ptak

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

16

Oliwia Jakubowska

PSP Kopki

17

Adrianna Maczuga

PSP Kopki

18

Natalia Chamot

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

19

Karolina Krawiec

SP Ulanów

20

Wiktoria Warchoł

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

21

Paulina Tofilska

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

22

Monika Żak

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

 

4.Rocznik 2000-2001 (chłopcy)dystans 800 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Sebastian Warchoł

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

2

Sebastian Mariański

PSP Bieliny

3

Norbert Wiejak

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

4

Jakub Witkowski

PSP Przędzel

5

Tomasz Dudzik

PSP Przędzel

6

Jakub Wnuk

ZS Krzeszów

7

Patryk Marchut

PSP Przędzel

8

Dawid Rodziewicz

PSP Bystre

9

Dominik Fąfara

PSP Bieliny

10

Mieszko Majewski

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

11

Piotr Szewczyk

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

12

Piotr Kowalski

SOSW Rudnik nad Sanem

13

Kamil Kaczmarski

PSP Przędzel

14

Piotr Sadło

PSP Bystre

15

Damian Małek

PSP Bieliny

16

Marek Łokaj

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

17

Konrad Śnios

PSP Przędzel

18

Jakub Szewczyk

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

19

Michał Wraga

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

20

Piotr Wójcik

PSP Kopki

21

Marek Sagan

PSP Kopki

22

Damian Wdowiak

ZS Krzeszów

23

Kacper Pyć

PSP Kopki

24

Emil Brzuchalski

SOSW Rudnik nad Sanem

25

Marcin Dziedzic

ZS Krzeszów

26

Radosław Moskal

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

27

Kacper Wołcz

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

28

Krystian Andres

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

29

Patryk Ocimek

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

30

Maciej Klekacz

ZS Krzeszów

31

Kamil Tofilski

PSP Nr 3 Rudnik nad Sanem

32

Piotr Pyrz

PSP Kopki

33

Wojciech Dudziński

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

34

Michał Masłowski

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

35

Karol Lesiczka

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

36

Bartosz Szymczyk

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

37

Kacper Łazorko

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

38

Dariusz Wolak

PSP Nr 1 Rudnik nad Sanem

39

Grzegorz Kochańczyk

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

40

Rafał Socha

PSP Kopki

41

Kamil Kowal

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

42

Dawid Bednarczyk

SOSW Rudnik nad Sanem

43

Michał Buras

SOSW Rudnik nad Sanem

 

 

5.Rocznik 1999 (dziewczęta)dystans 800 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Marzena Moskot

Gimnazjum Ulanów

2

Gabriela Szafran

Gimnazjum Ulanów

3

Julia Dec

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

4

Wiktoria Magiera

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

5

Aleksandra Grębska

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

6

Aleksandra Trojanowska

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

7

Aleksandra Straub

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

 

 

6.Rocznik 1999 (chłopcy)dystans 1000 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Wojciech Kupiec

Gimnazjum Ulanów

2

Patryk Koń

Gimnazjum Ulanów

3

Korneliusz Pikor

SOSW Rudnik nad Sanem

4

Macie Rychlak

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

5

Rafał Olko

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

6

Miłosz Kowalski

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

7

Konrad Zastawny

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

8

Mariusz Młynarski

SOSW Rudnik nad Sanem

 

 

7.Rocznik 1997-1998 (dziewczęta)dystans 1000 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Samanta Łokaj

ZS Krzeszów

2

Sylwia Cirut

ZS Krzeszów

3

Paulina Mila

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

4

Gabriela Dąbal

Gimnazjum Ulanów

5

Klaudia Szelengiewicz

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

6

Patrycja Krawiec

Gimnazjum Ulanów

7

Magdalena Łebko

ZS Krzeszów

8

Magdalena Sadło

ZS Krzeszów

9

Aleksandra Kufel

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

 

 

8.Rocznik 1997-1998 (Chłopcy)dystans 1200 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Paweł Słomiany

Gimnazjum Ulanów

2

Damian Gumiela

Gimnazjum Ulanów

3

Marek Rębacz

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

4

Piotr Rychlicki

SOSW Rudnik nad Sanem

5

Patryk Ryczko

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

6

Mariusz Pchełka

SOSW Rudnik nad Sanem

7

Witold Kuczera

ZS Krzeszów

8

Marcin Sawa

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

9

Grzegorz Sztaba

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

10

Artur Kukulski

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

11

Hubert Moskal

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

12

Dawid Podkowa

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

13

Szymon Jednacz

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

14

Robert Skoczylas

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

15

Damian Śnios

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

16

Grzegorz Pracownik

Gimnazjum Ulanów

17

Dawid Kupiec

Gimnazjum Ulanów

18

Mateusz Szwedo

ZS Krzeszów

19

Dominik Kasprzyk

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

20

Robert Dudzik

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

21

Bartłomiej Węglarz

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

22

Marcin Wróblewski

SOSW Rudnik nad Sanem

 

 

9.Bieg memoriałowy -3000 m

L.p.

Imię i nazwisko

Szkoła

1

Piotr Rodzeń

LO Rudnik nad Sanem

2

Paweł Słomiany

Gimnazjum Ulanów

3

Michał Trojanowski

LO Rudnik nad Sanem

4

Patryk Welc

ZS Rudnik nad Sanem

5

Michał Janiec

SOSW Rudnik nad Sanem

6

Wojciech Zybura

ZS Rudnik nad Sanem

7

Mateusz Szmaciński

ZS Rudnik nad Sanem

8

Mateusz Jakubowski

Gimnazjum Rudnik nad Sanem

9

Adrian Kochowski

ZS Rudnik nad Sanem

10

Michał Rychlak

ZS Rudnik nad Sanem

11

Kacper Zięba

ZS Rudnik nad Sanem

12

Krzysztof Karaś

ZS Rudnik nad Sanem

13

Dawid Potocki

ZS Rudnik nad Sanem

14

Jarosław Wojtaś

ZS Rudnik nad Sanem

15

Piotr Wachowski

LO Rudnik nad Sanem

16

Kinga SawaI miejsce wśród kobiet

LO Rudnik nad Sanem

17

Kamil Witkowski

LO Rudnik nad Sanem

18

Robert Skoczylas

PG Rudnik nad Sanem

19

Samanta Łokaj-II miejsce wśród kobiet

ZS Krzeszów

20

Barbara Markowska-III miejsce wśród kobiet

LO Rudnik nad Sanem

21

Dariusz Cebula

SOSW Rudnik nad Sanem

22

Michał Wraga

PSP Nr 2 Rudnik nad Sanem

23

Bryan Mierzwa

LO Rudnik nad Sanem

24

Dawid Mierzwa

LO Rudnik nad Sanem

25

Dariusz Sagan

SOSW Rudnik nad Sanem

26

Sandra Olko

SP Ulanów

27

Tomasz Dudzik

PSP Przędzel

28

Kamil Kaczkowski

PSP Przędzel

29

Jeremiasz Olejarczyk

ZS Rudnik nad Sanem

30

Marek Sagan

PSP Kopki

W biegu memoriałowym stratowało 113 uczestników biegu

Nagrody zostały ufundowane przez:

  • Starostwo Powiatowe w Nisku,

  • Urząd Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem,

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem.

DSC01861DSC01863DSC01864DSC01870DSC01871DSC01876DSC01881DSC01891DSC01896DSC01904DSC01922DSC01927DSC01939DSC01968IMG_6824IMG_6833IMG_6836IMG_6849IMG_6854IMG_6859

Ostatnia aktualizacja: środa, 14 listopada 2012 15:12