piątek, 29 listopada 2019 10:08

Szachy

Napisane przez  Administrator

 

Juniorzy "Orlika' najlepsi w Stalowej Woli!

 

 

 

W dniu 23 .11.19 w Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli z udziałem 66 zawodników rozegrano XXIV Memoriał Szachowy im. Józefa Gromka, mistrza Polski, olimpijczyka.

W kategorii juniorów starszych pierwsze miejsce zajął Adrian Słoniec UKS "Orlik" Rudnik nad Sanem Na miejscu piątym uplasował się Adrian Toniak, miejsce ósme zajął Bartosz Mierzwa.

W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Kamil Mierzwa UKS "Orlik" Filip Cagara był jedenasty.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, puchary i dyplomy. Turniej wzorowo zorganizowany przez p. Małgorzatę i Dominika Sondej z katolickiego Klubu Sportowego "Victoria"

 

Józef Gromek był wielkim przyjacielem szachistów Klubu Sportowego Orzeł Rudnik. W okresie studiów włączył się w antykomunistyczną działalność polityczną za co został aresztowany i skazany na karę śmierci. Po kilku latach więzienia został ułaskawiony. Mimo ciężkich doświadczeń nie załamał się, tajemnice gry królewskiej zdobyte na studiach przekazywał przez wiele lat młodzieży.

W roku 1954 uzyskał tytuł Mistrza Polski, brał tez udział w Olimpiadzie Szachowej rozegranej w Moskwie. Zmarł po królewsku, w czasie rozgrywania partii w zamku w Starej Wsi.

Cześć jego pamięci


Dziękujemy Gratulujemy!

 

B.Ziółkowski

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 16 stycznia 2020 13:17