wtorek, 12 listopada 2013 10:56

I RUDNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Napisane przez  Administrator

Jedenastego listopada bieżącego roku zainaugurowany został w Rudniku nad Sanem Bieg Niepodległości.

Organizatorami biegu byli: Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, klub sportowy MKS „Wiklinki”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Rudniku nad Sanem i szkoły z terenu gminy.
W biegu głównym, na dystansie 7 kilometrów,  rozpoczętym o godzinie 11:30 wzięło udział 15 uczestników. Powyższe sportowe zmagania połączone były z biegami towarzyszącymi - „Biegiem Przedszkolaka” na dystansie 80 metrów, „Biegiem Małego Patrioty”, na dystansie 100 i 200 metrów, Biegiem o Michałkową Chorągiew na dystansie 800 metrów, a także Biegiem Gimnazjalisty na odcinku 2500 metrów.
Łącznie, co warte podkreślenia,  na linii startu zebrało się blisko 180 uczestników. Bieg utrzymany był w atmosferze wzajemnego poszanowania i idei „fair play”.
Na wszystkich, którzy znaleźli się na podium czekały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.
Celem sportowych zmagań było uczczenie pamięci bohaterów walk o Wolną i Niepodległą Polskę.
Olbrzymie i żywe zainteresowanie Biegiem Niepodległości jednoznacznie wskazuje, że jego cel został osiągnięty.


Wyniki poszczególnych kategorii biegowych:

I Bieg Przedszkolaka na dystansie 80 m
Dziewczęta:
1. Klaudia Cebula
2. Antonina Dymeterko
3. Wiktoria Cagara
Chłopcy:
1. Tymon Kaczorowski
2. Remigiusz Zając


I Bieg "Małego Patrioty" na dystansie 100 m
Dziewczęta:
1. Karina Wraga
2. Karolina Domino
3. Anastazja Geudera
Chłopcy:
1. Gabriel Zdeb
2. Adrian Kostyra
3. Dawid Pędlowski


I Bieg "Małego Patrioty" na dystansie 200 m
Dziewczęta:
1. Emilia Gut
2. Paulina Zagaja
3. Oliwia Bąk
Chłopcy:
1. Hubert Puskarczyk
2. Arkadiusz Zastawny
Kacper Potocki


I Bieg o „Michałkową Chorągiew" na dystansie 800 m
Dziewczęta:
1. Paulina Gołębiowska
2. Vanessa Krzyżewska
3. Natalia Potocka
Chłopcy:
1. Radosław Moskal
2. Jakub Łyko
3. Norbert Łomotowski


I Bieg Gimnazjalisty na dystansie 2500 m
Dziewczęta:
1. Natalia Pawłowska
2. Samanta Łokaj
3. Aleksandra Trojanowska
Chłopcy:
1. Patryk Ryczko
2. Dawid Ziętko
3. Bartłomiej Węglarz


I Bieg Niepodległości na dystansie 7 km
1. Michał Trojanowski
2. Mateusz Zieliński
3. Krzysztof Łazorko


IMG_0582IMG_0583IMG_0586IMG_0596IMG_0597IMG_0602IMG_0606IMG_0608IMG_0614IMG_0616IMG_0620IMG_0623IMG_0632IMG_0638IMG_0644IMG_0645IMG_0650IMG_0655IMG_0660IMG_0666IMG_0667IMG_0669IMG_0670IMG_0683IMG_0716IMG_0722IMG_0783IMG_0784IMG_0789IMG_0801IMG_0811IMG_0816IMG_0826IMG_0835IMG_0842IMG_0860IMG_0876

Ostatnia aktualizacja: środa, 18 grudnia 2013 13:03