środa, 02 września 2020 07:35

Powiatowe Święto Plonów

 

Powiatowe Święto Plonów

 

 

 

W ubiegłą niedzielę (30 sierpnia 2020 r.) w Sandomierzu odbyło się Powiatowe Święto Plonów połączone z Dożynkami Diecezji Sandomierskiej. Rudnicki proboszcz, dziekan dekanatu rudnickiego ks. Stanisław Czachor jest diecezjalnym Duszpasterzem Rolników i Sadowników. Ksiądz dziekan zaprosił Koło Gospodyń Wiejskich z Kopek na uroczystości dożynkowe w Sandomierzu. Wieniec Koła z Kopek był jednocześnie, jedynym wieńcem dożynkowym diecezjalnym.
Powiatowe obchody dożynkowe rozpoczęła Msza Święta w bazylice katedralnej pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Następnie, przy akompaniamencie Sandomierskiej Orkiestry Dętej, na Rynek Starego Miasta przeszedł barwny korowód, gdzie został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zaproszeni goście podziękowali rolnikom, sadownikom oraz ogrodnikom za trud i pracę podczas tegorocznych zbiorów.
W wydarzeniu wzięli udział: posłowie na sejm RP, przedstawiciele władz centralnych, wojewódzkich, powiatowych, samorządowcy, delegacje wieńcowe, a także mieszkańcy z całego powiatu sandomierskiego i okolic.

Zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Zawichost


ura030ura031ura032ura033