piątek, 26 czerwca 2020 13:13

Pół miliona na budowę remizy


Pół miliona na budowę remizy w Rudniku nad Sanem!

 

 

500.000 zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafiło wczoraj (25.06.2020 r.) do Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem. Kwota zostanie przeznaczona pod budowę remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem. Rządowe wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej wręczył na ręce burmistrza Waldemara Grochowskiego wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
-Dziękuję za piękny prezent. Ten bon pozwoli rozpocząć budowę długo oczekiwanej inwestycji jaką jest budowa remizy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem. To zadanie mieliśmy zapisane w budżecie, ale bez tych pieniędzy nie rozpoczęlibyśmy budowy remizy. Straż w Rudniku jest jedną z prężniejszych jednostek na Podkarpaciu, ale nie ma remizy spełniającej dzisiejsze standardy. W projekcie zadbano także o funkcjonalność budynku i nowoczesny design. Nowa remiza z pewnością ułatwił warunki pracy i służby – mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.
Jak zaznacza burmistrz, już wkrótce dzięki takiemu wsparciu będzie można przeprowadzić przetarg i rozpocząć pierwsze prace. Budynek będzie dwukondygnacyjny z 3 garażami i powstanie na części dzisiejszego „Ogródka Jordanowskiego”. Nowy obiekt będzie miał ok. 350 m2 powierzchni. Łączny koszt inwestycji planowany jest na 1,8 mln zł.
W konferencji prasowej uczestniczyli także przedstawiciele OSP z Rudnika nad Sanem: prezes jednostki Mariusz Ślusarczyk oraz naczelnik Paweł Kazanecki. Druhowie na uroczystość wręczenia symbolicznych bonów przybyli z planszami wizualizacyjnymi przyszłą remizę OSP.
1256