środa, 25 września 2019 12:24

VII Piknik Rodzinny

Napisane przez  Administrator

 

VII Piknik Rodzinny

 

 

W sobotę, 21 września 2019 roku w Rudniku nad Sanem odbył się VII Piknik Rodzinny na ludowo połączony z biegami na dystansach: 2 km, 5 km oraz biegiem rodzinnym na 700 m. Organizatorem Pikniku było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rudniku nad Sanem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął pan Robert Bednarz Starosta Niżański.

Uroczystego otwarcia dokonała Marta Szczepańska dyrektor SOSW oraz Beata Drzymała prezes Stowarzyszenia.

Główną ideą organizacji Pikniku jest szeroko pojęta integracja, zwiększenie świadomości
i korzyści płynących z integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz aktywny sposób spędzenia czasu wolnego.

Tegoroczny Piknik to nie tylko zmagania sportowe, ale występy wokalne i taneczne podopiecznych SOSW, a także rodziców i pracowników, którzy są uczestnikami projektu pn. „Z kulturą ludową”. Gromkimi brawami nagrodzono przedstawienie „Pollyanna”, w którym obok dzieci i rodziców zagrali członkowie Klubu Seniora w Rudniku nad Sanem. Był to występ  przygotowany w ramach projektu pn. „Sztuka – duża czy mała – będzie nas integrowała” współfinansowany z programu Działaj Lokalnie PAFW, ARFP i FFL SMK.
Dla wszystkich, na scenie wystąpiła Młodzieżowa Kapela Ludowa z repertuarem tradycyjnych polskich przyśpiewek, pieśni, utworów autorskich nawiązujących do regionu rzeszowskiego i lasowiackiego oraz Kapela Podwórkowa – Rozwadów, która przeniosła zgromadzoną publiczność w sentymentalną podróż do Lwowa.  Oba zespoły działają przy Stalowowolskim Towarzystwie Artystycznym STOWART pod kierownictwem artystycznym Edwarda Horoszko. Po występach artystów ze Stalowej Woli swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”. Dzieci i młodzież zachwyciły wszystkich profesjonalnymi układami tanecznymi, talentem wokalnym, a także bogactwem przepięknych, niezwykle kolorowych strojów.

Piknik rodzinny to również okazja do wspólnej zabawy. Dużym powodzeniem cieszyły się smakołyki z grilla oraz słodkie przekąski. Na uczestników wydarzenia czekały atrakcje, w tym zamki dmuchańce, loteria fantowa, malowanie twarzy, zabawy z animatorami.

 

Piknik Rodzinny to jedno z największych wydarzeń w Powiecie Niżańskim promujące spotkanie, integrację i zabawę z udziałem osób z niepełnosprawnością. 
Piknik został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.

Organizatorzy serdecznie dziękują za obecność i dobrą zabawę.

 

DSC00121DSC00133DSC00140DSC00220DSC00287DSC00465DSC00476DSC00492DSC00524DSC00538DSC00553DSC00590DSC00611DSC00656DSC00708

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 03 grudnia 2019 12:01