piątek, 06 września 2019 08:41

Szachy

Napisane przez  Administrator


Dwa puchary dla "Orlika" w Ogólnopolskim Turnieju w Szczyrku.

 

 

W Ogólnopolskim Turnieju w Szczyrku duży sukces odniosły zawodniczki UKS "Orlik" Rudnik nad Sanem Patrycja i Magdalena Zygmunt. W kategorii wiekowej do lat 18 Patrycja Zygmunt była pierwsza, a Magdalena druga. Natalia Słoniec zajęła miejsce czwarte. W Stalowej Woli z udziałem 50 zawodników rozegrano turniej szachowy z okazji święta Solidrności. W klasyfikacji kobiet znakomicie zagrała Patrycja Zygmunt zajmując drugie miejsce. Adrian Słoniec w kategorii wiekowej do lat 15 wywalczył wysokie, trzecie miejsce.

Zwycięzcy   otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody i dyplomy. Turniej zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy " Victoria" przebiegał za sprawą małżeństwa Małgorzaty i Dominika Sondej w miłej i sportowej atmosferze. Gościem honorowym turnieju był znany działacz Solidarności w Stalowej Woli Pan Kazimierz Rostek.

Szachowa młodzież miała okazję oprócz rywalizacji sportowej poznać historię robotniczej walki o wolność. Przez cały czas trwania turnieju do dyspozycji zawodników był bufecik ze słodyczami i napojami.

Dziękujemy Gratulujemy!


W Rzeszowie z udziałem 1140 zawodników zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.
Reprezentanci UKS " Orlik" Rudnik nad Sanem dzielnie stawiali czoła utytułowanym zawodniczkom i zawodnikom z Polski w każdej grupie uzyskując 50% wynik. W kategorii wiekowej do lat 16 najwyżej uplasowała się Patrycja Zygmunt. Dalsze miejsca zajęli: Magdalena Zygmunt, Mikołaj Złotek i Natalia Słoniec. W kategorii wiekowej do lat 14 dobrze zagrali: Adrian Słoniec, Adrian Toniak i Mierzwa Bartosz. W kategorii wiekowej do lat 12 dzielnie spisał się Przemysław Golik.

W kategorii wiekowej do lat 10 debiutująca Wiktoria Cagara grała ambitnie, śmiało i odważnie. Również Kamil Mierzwa był wymagającym zawodnikiem dla bardziej doświadczonych przeciwników. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem mediów i był znakomitą imprezą służącą popularyzacji królewskiej gry.

Dziękujemy Gratulujemy!

 

B.Ziółkowski

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 18 listopada 2019 07:44