wtorek, 28 maja 2019 11:54

Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem

Napisane przez  Administrator


Zespół Szkół
w Rudniku nad Sanem
to szkoła której szukasz!

 

 

Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową lub gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej, mamy coś dla Ciebie! Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem. To szkoła której szukasz!

DSC_0032

Placówka oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z klas pozwoli Ci uzyskać wiedzę i umiejętności potrzebne do wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku.

DSC_0042image033image046

Zespół Szkół w Rudniku to szkoła ze 110 - letnią tradycją, otwarta, bezpieczna, posiadającą bogatą ofertę edukacyjną i wykwalifikowaną kadrę. To najstarsza placówka ponadgimnazjalna, jedna z najstarszych w południowo-wschodniej Polsce. Wyróżnia ją m.in. tradycja kształcenia ogólnego i zawodowego od 1908 r., bardzo dobre wyposażenie w pomoce naukowe, atrakcyjne zawody, darmowe podręczniki, własne warsztaty szkolne, płatne staże, olimpiady oraz darmowe wi-fi dla uczniów.

DSC_0007

W tym roku, oprócz zamiaru wprowadzenia w szkole kształcenia licealnego, szkoła ma bardzo dobrą wiadomość dla tych uczniów, którzy mieszkają w gminie Krzeszów i gminie Ulanów. Od nowego roku szkolnego nie będą musieli martwić się o dojazd do swojej placówki. Szkoła uruchomi nową linię autobusową relacji Kopki - Krzeszów - Bieliny - Ulanów - Rudnik. Autobus będzie dowoził i odwoził młodzież z zajęć, dzięki czemu zostanie zapewniona jeszcze lepsza jakość kształcenia.

image053

Edward Wołoszyn, dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem zachęca do skorzystania z oferty edukacyjnej rudnickiej placówki. Zaznacza jednocześnie, że współczesny rynek pracy stawia przed potencjalnymi pracownikami wysokie wymagania, więc warto, aby już dziś zastanowić się nad swoją karierą.

- Mamy bogatą ofertę edukacyjną, dostosowujemy wymagania do indywidualnych możliwości uczniów, zapewniając im wszechstronny rozwój. Bogate doświadczenie naszych nauczycieli, ich wykształcenie, kompetencje i zaangażowanie są gwarancją szkoły przyjaznej, bezpiecznej i wszechstronnie wspierającej naszych wychowanków. Staramy się i chcemy, aby nasza szkoła była taką w odczuciach uczniów i ich rodziców. Mamy jeden z wyższych w okolicy poziomów kształcenia przedmiotów zawodowych. Jednym z naszych atutów są m.in. własne warsztaty szkolne, których nie ma w żadnej szkole w okolicy. W warsztatach uczniowie mają zajęcia praktyczne, praktyczną naukę zawodu i odbywają praktyki zawodowe. Uczeń, który do nas przychodzi, pracuje w warunkach, które symulują rzeczywiste warunki pracy. Nasza wyjątkowość to również funkcjonowanie bez przerwy w jednym budynku od 110 lat  – mówi Edward Wołoszyn, dyrektor szkoły.

20190509_09342420190523_095520DSC_0011

W swojej ofercie kształcenia szkoła posiada:

 

- Liceum Ogólnokształcące o profilu: Promotor Zdrowia i Urody, Trener Personalny:

* z klasą politechniczno-przyrodniczą

* z klasą językowo - humanistyczną

 

- Technikum w zawodach:

* technik logistyk

* technik handlowiec

* technik mechanik, technik pojazdów samochodowych

* technik technologii drewna

 

- Szkołę Branżową I Stopnia kształcącą w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, sprzedawca, stolarz.

- Szkoła organizuje bezpłatne, zaoczne kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla młodzieży i dorosłych

 

Podania można składać do 19 czerwca !

Wybierz Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem!

Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 15 lipca 2019 11:57